Betine Hesap Doğrulama

Bu siteye başvuru yapıp, hesap meydana getirdikten sonra, gerçek kişi olduğunuzu, doğru bilgi verdiğinizi anlamak amacıyla, site tarafından, betine hesap doğrulama işlemi yapılacaktır. Eğer sitede hesap açmadan önce, ana ekranda paylaşılmış genel şart ve kurallar bölümünü okur iseniz, bu yönde açık bir şekilde, Türkçe dil seçeneğinde paylaşım yapıldığını göreceksiniz. Hesap açan, üye olan herkes, bu hesap doğrulama işlemine katılacaktır.

Betine Neden Hesap Doğrulama Yapıyor?

İsterseniz, gerekçeleri ile başlayalım. Betine neden hesap doğrulama yapıyor? Sorusunun karşılığını, genel şart ve kurallar dahilinde açıklayalım. Bu siteye yalnızca 18 yaşında ya da üzerinde olan şahıslar başvuru yapabilir. Onay alması ile birlikte, hesap açabilir. Bu sitede herkes, sadece bir tane hesap açmak zorundadır. Üye olmak isteyen herkes, gerçek isim, soy isim, var ise ikinci isim, elektronik posta adresi, cep telefon numarası, açık adres bilgisi ve kimlik numarası vermek zorundadır. Tüm bu bilgileri görmek, doğruluğunu teyit etmek amacı ile hesap doğrulama işlemi yapılır. Ayrıca, bu siteye başvuru yapan şahısların kullandığı ip adresi üzerinden, bu siteye başvuru yapan şahısların verdiği ikametgah adresi üzerinden, şahıslar ya da aile fertleri tarafından da sadece bir tane hesap açılması gerekecektir. Bunu da ortaya çıkarmak amacıyla, hesap doğrulama işlemi yapılır.

Betine Finansal İşlemler İçin Hesap Doğrulama Yapar

Yukarıda üyelik ile ilgili gerekçeler açıklanmıştır. Bunun dışında, betine finansal işlemler için hesap doğrulama yapar. Bu ne anlama gelmektedir? Bu konuyu da size anlatalım. Bir hesap meydana getirildikten sonra, verilen isim, soy isim üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri yapılacaktır. Hiç kimsenin ismine ve soy ismine ait olan kartlardan, sistemlerden, hesaplardan para yatırılamaz. Üye dışındaki hiç kimsenin hesabına, kartlardan, sistemlerden, hesaplardan para çekme talimatı verilemez. Eşiniz olabilir, çocuğunuz olabilir, akrabanız olabilir, soy isim benzerliği olabilir ancak, hiçbir şekilde bu şahıslara ait herhangi bir finansal enstrüman üzerinden, para yatıramazsınız. Herhangi bir finansal enstrüman üzerine para çekme talimatı veremezsiniz. Bu gerçeği görmek amacı ile de hesap doğrulama işlemi yapılır. Ayrıca, üyenin hesabına giriş yapmış, şifre ve kullanıcı adını ele geçirmiş bir şahsın üye hesabındaki parayı çekmesini engellemek amacıyla, güvenlik tedbirli bu yönde bir işlemin yapıldığı görülmektedir.

Betine Nasıl Hesap Doğrulama Yapar?

Gerekçeler açıklandıktan sonra, bir de betine nasıl hesap doğrulama yapar? İşlemine bakalım. Verilen cep telefon numarasına onay kodu gönderilir. Bunu üye hesabında, profilde ilgili bölüme girmesi talep edilir. Bunun haricinde, üye olan şahıslardan ispatlayıcı nitelikte belgelerin, elektronik posta aracılığı ile talep edilmesi mümkün olabilir. Bu durumda da hangi tip belgelerin istendiği, yazının devamında anlatılmıştır.

Betine Hesap Doğrulamada Hangi Belgeleri İster?

Tabii ki ispatlayıcı nitelikteki belge anlayışı, betine hesap doğrulamada hangi belgeleri ister? Sorusunun karşılığıdır. 18 yaş sınırı için ehliyet, pasaport, kimlik veya Türkiye’de resmi kurumlardan alınmış, kimlik yerine geçen bir belgenin  dijital formatta yani resim formatında gönderilmesi yeterlidir. Bankacılık işlemleri için, banka dekontu, kredi kartı önlü arkalı görüntüsü, banka hesap cüzdanı gibi bir belgenin resim formatında gönderilmesi yeterlidir. Bir tane hesap açtığını anlamak amacıyla ise, daha farklı belgeler gündeme gelecektir. Üye ad ve soy ad bilgisinin görüldüğü, açık adres bilgisinin görüldüğü, son 3 ay içerisinde alınmış elektrik, telefon, internet, doğalgaz ya da su faturasının gönderilmesi yani resim formatında gönderilmesi yeterli olacaktır. tüm bunların yanında, bulunuyor ise, bir ikametgah belgesinin de yine aynı şekilde dijital formatta gönderilmesi yeterli olacaktır.

Betine Hesap Doğrulamaya Katılmaz İsem Ne Olur?

Bahsettiğimiz gibi, betine hesap doğrulama işlemini yapacak, yapma yetkisi olan sitelerden bir tanesidir. Bu konuda bildirim alacaksınız. Betine hesap doğrulamaya katılmaz isem ne olur? Sizlere verilen süre içerisinde gerekli işlemleri yapmalısınız. Belge talep ediliyor ise, istenen belgeleri göndermelisiniz. Göndermez iseniz öncelikli olarak, açmış olduğunuz hesabınız dondurma işlemine yani askıya alma olarak tanımlanmış işleme tabi olacaktır. Üyelik iptal işlemi yapılmaz ancak, hesabınızı kullanamazsınız. Yeni bir bildirim alırsınız. Hesap doğrulama işlemine katılım yapmadığınız ifade edilir ve yeni bir süre verilir. Buna da uygun davranmaz, istenen işlemleri yapmaz iseniz, bu durumda genel şart ve kurallar dahilinde site yönetimi tarafından üyelik iptal işlemi yapılacaktır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*